Koronawirus - Informacje

Informacja dotycząca działania firmy podczas trwania epidemi wirusa COVID-19

Firma Mil-Mag dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo podczas współpracy z nami w trwającej epidemii. Nasze oddziały przy zachowaniu szczególnej ostrożności nadal w pełni funkcjonują i są dla Państwa dostępne. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was aktualnie wprowadzone obostrzenia utrudniają funkcjonowanie, dlatego wychodzimy na przeciw tej sytuacji i nadal świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zrób zakupy nie wychodząc z domu. 

busik

Dysponujemy transportem własnym dlatego oferujemy zakupy z dostawą realizowaną przez naszą firmę. W bezpiecznych warunkach dostarczymy i przeprowadzimy podstawowe szkolenie z użytkowania zakupionych urządzeń. Urządzenia w drodze serwisowej takie jak kosiarki, traktory i inne maszyny ciężkie  - odbierzemy, wycenimy, naprawimy - dostarczymy! W promieniu 50 km od naszysch sklepów zakupione urządzenia dowozimy gratis! Dla Państwa wygody dostępne są także przesyłki kurierskie.

Zapraszamy do współpracy

Urządzenia akumulatorowe Husqvarna

Rosnąca popularność "akumulatorowców"

Urządzenia zasilane prądem stałym stają się co raz bardziej popularne w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. I nie dotyczy to tylko urządzeń budowanych przez markę Husqvarna.... Dlaczego tak się dzieje i z czego to wynika? Nie chodzi tu wyłącznie o normy emisji zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia spalinowe, choć to są nadal jedne z największych atutów takich rozwiązań. Rosnąca przwaga "akumulatorowców" rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem technologii litowo-jonowej, dzięki której żywotność i potencjał akumulatorów osiągnął poziom pozwalający śmiało konkurować z urządzeniami spalinowymi jak i zasilanymi napięciem 240V. Do tego dochodzi minimalizacja rozmiarów silników nie wymagających takich gabarytów, jak to się dzieje w przypadku narzędzi zasilanych prądem zmiennym. W wyniku otrzymaliśmy małe, lekkie, silne i wydajne silniki elektryczne znajdujące wszelakie zastosowanie w urządzeniach napędzanych niskim napięciem prądu stałego.

 

 bat banner war s

Do kogo kierowana jest oferta Husqvarna?

bacpack

Pomimo dotychczasowych zastosowań urządzeń bateryjnych Husqvarna kieruje swoją ofertę właściwie do każdego segmentu odbiorców. Technologia jest na tyle wygodna i łatwa w obsłudzę iż całkowicie zadowoli każdego amatora. Dodatkowe akcesoria typu bateria plecakowa zmienia zwykłą ogrodową wykaszarkę czy dmuchawę w profesjonalne narzędzie przygotowane do długiej i ciężkiej pracy. Bardzo istotną rolę dla każdego użytkownika odgrywa sposób eksploatacji urządzeń bateryjnych. Amatorów uciesz fakt o tym jak niewiele potrzeba aby utrzymać narzędzie w najlepszej kondycji. Obsługa właściwie ogranicza się do ładowania akumulatorów, ostrzenia łańcucha czy nawijania żyłki w podkaszarce. Z punktu widzenia profesjonalisty przekłada się to na ogromne korzyści wynikające z niskich kosztów eksploatacji. Urządzenia nie wymagają paliwa, ani dodatkowych zbiorników aby je przechowywać. Nie posiadają filtrów powietrza i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Koncepcjaakumulatorbat charger QC330

Założenie jest proste i zdecydowanie przypadnie wszystkim do gustu. Jest to jedno rozwiązanie dające wiele możliwości. Urządzenia są ze sobą kompatybilne, zarówno jak i dedykowane do nich akcesoria. Jeden akumulator pozwala pracować z każdym narzędziem. To przede wszystkim łatwość obsługi, wygoda i oszczędność przestrzeni. Bez zbędnych kanistrów na paliwa, bez spalin i odoru podczas przechowywania czy przewożenia urządzeń. Wszystko o czym należy pamiętać to naładowany akumutor.

 


Pilarki akumulatorowe

bat 436Li

Husqvarna 436Li

Pilarka z tradycyjnym chwytem oburęcznym. Zasilana akumulatorem kompatybilnym z pozostałymi urządzeniami bateryjnymi. Oferuje pełną funkcjonalność pilarek spalinowych w pracach przydomowych i nie tylko. Coraz częściej wybierana przez profesjonalistów do prac budowlanych związanych z obróbką więźby dachowej itp... Lekki układ tnący współpracujący z łańcuchami o skoku 3/8" / 1,4" powoduje iż narzędzie doskonale pozwala kontrolować precyzyjne cięcie z minimalną szansą na odbicie, co jest bardzo istotne przy tego typu pracach. Pilarkę można wyposażyć w układ tnący typu "carving" przeznaczony do prac stolarkich i rzeźbiarskich. W połączeniu z oburęcznym chwytem pilarka spełnia tą funkcje znakomicie.


Husqvarna 536Li XP®

bat T536LiXP 2

Specjalistyczne narzędzie do prac wykonywanych na wysokościach. Idealnie wyważona konstrukcja dzięki połączeniu z tytanowym układem tnącym Husqvarna "TechLite". Łańcuch tnący 3/8" / 1,4" o wysokiej wydajności i minimalnym zagrożeniu odbicia odgrywa ogromną rolę podczas prac w koronach drzew, gdzie urządzenie obsługuje się jedną reką. We współpracy z akumulatorem BLi 150 pilarka osiąga wagę jedynie 3,7 kg co jest zdeydowanie lepszym wynikiem w porównaniu do porównywalnej pilarki spalinowej serii XP, która waży 3,9 kg bez uzupełnionych zbiorników paliwa i oleju smarującego układ tnący. Husqvarna 536Li XP korzysta z zasilania akumulatorem kompatybilnym z pozostałymi urządzeniami bateryjnymi.

 


Nożyce do żywopłotu

bat 536LiHD60XHusqvarna 136LiHD45      Husqvarna 536LiHD60X

Nożyce akumulatorowe dostępne w dwóch modelach. Do dyspozycji wersja z listwą tnącą 45 i 60cm. Urządzenia charakteryzuje kilkukrotnie niższy poziom drgań w porównaniu do maszyn z silnikiem spalinowym. Poziom hałasu także zasługuje na wyróżnienie i wynosi 73 dB(A) w porównaniu z 94db(A) silników spalinowych, co znacząco przekłada się na komfort w pracy. Model 536LiHD60X dodatkowo posiada możliwość obrotu manetki sterującej dla bardziej komfortowego przycinania pionowych powierzchni wysokich żywopłotów.

 


Podkaszarki / Wykaszarki

bat 136LiCHusqvarna 136LiC

Lekka podkaszarka do prac w niewielkich ogrodach. Zakrzywiony wał sprawdzi się przy wykaszaniu miejsc gdzie nie dojeżdza tradycyjna kosiarka lub kosiarka zautomatyzowana. Cicha praca silnika podnosi znacząco komfort pracy, a intuicyjne sterowanie łatwodostępne pod kciukiem operatora pozwala łatwo kontrolować zachowanie maszyny. Głowica żyłkowa - półautomatyczna - pozwala na bardzo łatwe nawijanie żyłki oraz szybkie i sprawne wusuwanie jej podczas pracy. 

 

 

Husqvarna 536LiRbat 536Li

Wersja wykaszarki kierowana zarówno dla amatorów ogrodnictwa jak i zastosowań na większą skalę. Oferuje możliwości klasycznych wykaszarek profesjonalnych, dzięki czemu zdobywa coraz większe uznanie wśród profesjonalistów. Niski poziom hałasu pozwala na pracę w miejscach często uczęszczanych przez osoby trzecie bez wprowadzania dyskomfortu. Wysokiej jakości silnik bezszczotkowy charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym w szerokim zakresie obrotów. Sterownik urządzenia posiada funcję "save" zmniejszający obroty silnika dla wydłużenia czasu pracy. Pomimo zmniejszenia poboru prądu wykaszarka nadal utrzymuje wysoki moment obrotowy pozwalając na skuteczne koszenie. Dodatkową i bardzo ciekawą opcją jest możliwość decydowania o kierunku obrotów głowicy. Funkcja ta pozwala zmienić tor poruszania się koszonej trawy czy pędzących odłamków i piachu w przeciwnym kierunku od użytkownika. Jest bardzo przydatne rozwiązanie podczas wykaszania przy murach i krawężnikach. 

 


Dmuchawa

Husqvarna 436LiBbat dmuchawa

Dmuchawa o wydajności 10m3/min i prędkości powietrza 46m/s. Urządzenie posiada możliwość współpracy z baterią plecakową dla wdłużenia czasu pracy. Centralnie usytuowana dysza odgrywa znaczącą rolę. Powietrze odpychające ramie urzytkownika nie wytwarza siły skręcającej minimalizując zmęczenie. Sterownik posiada funkcję blokady stałych obrotów, funkcję "save" oraz możliwość uzyskania dodatkowego chwilowego przyspieszenia. Niewielka waga i gabaryty pozwalają łatwo przechowywać urządzenie.

 

 

Autor: Tomasz Kaczmarczyk